Jak vybrat stříbrný náramek

Náramek

Pro ty, kdo vybírají dárek a nejsou si jisti, jak si nejlépe počínat, přinášíme několik rad:

Zamýšlíte dárek jako překvapení, které obdarovanou opravdu potěší? Stříbrný náramek neurazí a bude se líbit, ať už si obdarovaná libuje v módních extravagantnostech, nebo dává přednost střízlivé klasice. Stříbrné náramky pokrývají celé spektrum stylů, vyhovět můžeme každému vkusu; nabídka nezapomíná ani na malé parádnice!

Náramkem dáváte dárek, který vás bude nositelce stále připomínat, samozřejmě za předpokladu, že ho bude nosit. Vyberete-li správně, nemůže o tom být pochyb.

Výhody náramků ze stříbra

Stříbrné náramky jsou elegantní, cenově dostupné a jejich nezanedbatelnou výhodou je, že se hodí ke všem odstínům pleti, což třeba neplatí o zlatu.

Stříbrné náramky masivnějšího vzezření bývají zpravidla duté, díky čemuž nejsou příliš těžké. Široká nabídka stylů umožňuje vybrat takový stříbrný náramek, který se bude k obdarované skvěle hodit, podtrhne její osobnost a doplní vhodně šatník.

Správná velikost

Ano je to tak, i náramky, obzvláště kovové, mají své velikostní číslování; zápěstí žen dosahují v průměru 18-21 cm. Pokud se netrefíte, je zde možnost stříbrný náramek vyměnit či nechat zkrátit, ale to bychom vám u stříbra nedoporučovali. Mnohem jednodušší bude, když před plánovaným nákupem nenápadně zjistíte příslušný rozměr.

Volba stylu

Podle typu osobnosti, případně i příležitosti, ke které je dárek určen, zvolte styl náramku. Existuje několik základních typů, mezi kterými se musíte rozhodnout. Obecně lze říci, že živé, extrovertní a dynamické osobnosti tíhnou k nápadným, extravagantním doplňkům, zatímco osobnosti méně výbušné, tiché a spořádané, dávají přednost spíše klasickým tvarům a dekorům. Výjimky ale potvrzují pravidlo, důležitá je příležitost, ke které je dárek zamýšlen, a samozřejmě výslovné přání adresátky dárku.

Jemný versus masivní

Rozhodnout bude třeba i otázku šířky náramku. Zapomeňte na zažité stereotypy, hlásající že na hubenou ručku patří tenoučký stříbrný náramek. Naopak, i masivní, dobře padnoucí náramek může na hubené ruce vypadat velmi svůdně. Obezřetnosti je třeba při výběru náramku na ruku plnější, objemnější. Vyplatí se volit spíše výrazný náramek, jinak by se mohlo stát, že na ruce zanikne.

S kameny nebo bez?

Stříbrné náramky mohou být zdobené nejrůznějšími druhy kamenů, případně také perlami. Pokud uvažujete o koupi takového náramku, zamyslete se nad barvami kamenů a snažte se vybírat tak, aby korespondovaly s barvami převládajícími v šatníku obdarované. Další možností je zjistit kámen odpovídající astrologickému znamení ženy a kameny vybírat podle toho.

Určitou nevýhodou stříbrných náramků s kameny je, že při prudkém nárazu, např. pádu na zem, se může kámen poškodit nebo uvolnit. Většina žen by ale ráda podstoupila toto riziko, pokud by jim krása náramku učarovala.