Exotické vlivy a moderní náramky


Exotické vlivy z východu

V Indii jsou náramky velmi populární a ženy je stále nosí, aby ukázaly, že jsou vdané. Mnohé z nich na ruce navlékají dokonce několik náramků různých barev, materiálů i stylů. V Byzanci používali sice kovové síťky, ale dbalo se na jejich pohodlnost na těle. Byzantské náramky jsou příkladem detailu kombinovaného s jednoduchostí a tento styl je oblíbený dodnes.

Se vzrůstající popularitou přívěsků se začaly začleňovat i do náramků a náhrdelníků. Obvykle byly připevněny jako amulet k řetízku nebo k náramku. Přívěsky často obsahovaly vyryté iniciály nebo zprávu pro nositele.

Přívěsky se zpravidla vyráběly ze zlata, především kvůli oblíbenosti tohoto kovu v dané době. Dnes najdeme také mnohé přívěsky ze zlata, ale setkáme se i se stříbrnými, ocelovými, platinovými a mnohými dalšími.

Moderní náramky

Materiály používané dnes jsou nesmírně rozmanité oproti náramkům v historii. Od “Livestrong” plastikových žlutých náramků až po umělecké náramky ze strun kytary. Materiály a motivy jsou limitovány pouze výrobcovou představivostí.

Dnes můžete získat i náramky vyrobené přímo na míru, pokud chcete zcela unikátní šperk určený jen a jen vám nebo vám blízké osobě. Mnoho celebrit se v současnosti vrací k antickým stylům šperků a někdy i celé vizáže včetně ošacení.